Безсульфатний шампунь: що це й чому він вартий вашої уваги

Краса волосся починається з правильного догляду, і в цьому важливу роль відіграє якісне очищення. Сьогодні все більше популярності здобувають безсульфатні шампуні. У чому перевага цих засобів і, як їх правильно використовувати? Розкажемо цій статті.



Що таке сульфати

Сульфати — це поверхнево-активні речовини (ПАВи), які містяться в шампунях, гелях для душу та зубних пастах. Під час контакту з водою вони утворюють сильну густу піну, завдяки якій засіб ефективно видаляє забруднення.


На етикетці ви можете звернути увагу на маркування сульфатів: SLS, SDS, SLES, ALS і ALES.


Особливості безсульфатних шампунів

Ці засоби ніжно очищують та підходять для чутливої шкіри голови. М’які компоненти у складі не змиваються і не порушують природний захисний бар’єр волосся та шкіри голови. Безсульфатні шампуні ідеально підходять для сухого, пошкодженого та пористого волосся, зберігають колір, активні компоненти відрізняються ніжним впливом, тому пігмент тримається на волоссі довше.



Шампунь лікувальний нормалізуючий Balancing Envie Vegan New лікувальний нормалізуючий засіб для жирної шкіри голови з комплексом активних органічних рослинних екстрактів, нормалізує себорегуляцію шкіри голови та пролонгує чистоту волосся.


Шампунь для об’єму тонкого волосся Raywell bio KERA дбайливо очищає волосся, надає об’єму, зволожує та зміцнює волосся, піклується про захисний бар’єр шкіри голови, насичує кератином.


Безсульфатні шампуні для сухого волосся Raywell bio HIDRA активно зволожують і відновлюють пошкодження волосся. Добре очищають, покращують стан волосся.


Що таке сульфати в шампунях та їхній вплив на волосся та шкіру голови

Різні сульфати часто використовуються в косметичному виробництві, як доступні і якісно очищаючі компоненти, що підходять більшості споживачів.

Ці речовини безпечні для людини в засобах, які змиваються (наприклад, у гелях для душу та обличчя, у зубних пастах, шампунях). Аналогів сульфатів за очищуючими властивостями дуже мало, що підвищує вартість виробництва продуктів без SLS. Тому професійна безсульфатна косметика не може бути дешевою.



Лаурилсульфат натрію — це безпечний компонент, який не відноситься до шкідливих чи канцерогенних речовин. Він утворює бархатисту піну, швидко та ефективно очищає від бруду, робить волосся об’ємним та знімає жирність. Однак для осіб із чутливою, атопічною або пошкодженою шкірою голови тривале використання засобів із цим інгредієнтом може викликати відчуття дискомфорту, сухості та стягнутості шкіри. 



Як безсульфатний шампунь працює на відміну від традиційних варіантів

Сульфатний і безсульфатний шампунь відрізняються основним активним компонентом, який використовується для очищення волосся та шкіри голови.


Вибір між сульфатним і безсульфатним шампунем залежить від ваших індивідуальних потреб і типу волосся. Якщо ваше волосся сухе, фарбоване або чутливе до сульфатів, то безсульфатний шампунь може бути більш відповідним варіантом. Однак, якщо у вас жирне волосся і вам потрібне більш глибоке очищення, сульфатний шампунь може бути перевагою.


Переваги використання безсульфатних шампунів

Натуральні шампуні без сульфатів — це продукція для тих, хто дбає не лише про чистоту своїх локонів, а й бажає забезпечити їм належний та безпечний догляд. Очищувачі без шкідливих складових сприяють видаленню забруднень із волосся за допомогою натуральних компонентів. Саме тому такі шампуні діють набагато ніжніше та дбайливіше.


Найбільш відомі альтернативи сульфатам включають: децил глюкозид, глутамат натрію, бетаїн, кокамідопропіл бетаїн, лауріл сульфоацетат, лауріл сульфо бетаїн.


Якщо ви бачите ці компоненти в складі шампуню, ви можете придбати його. Такий засіб не зашкодить вашим локонам і забезпечить дбайливий догляд.


Переваги натуральних шампунів без сульфатів:

1. Підтримують правильний водний баланс. 

2. Не лише не вимивають фарбувальні пігменти з локонів, але навіть підсилюють відтінок, а також відмінно усувають небажану жовтизну.

3. Не викликають алергію та позбавляють від подразнень, спричинених сульфатами.

4. Зміцнюють шкірні покриви та волосяні фолікули.

5. Якісно живлять волосся.

6. Покращують та прискорюють ріст волосся.

7. Дбають про гладкість локонів, роблять їх слухняними. Запобігають розпушуванню та електризації волосся, забезпечуючи ефект антифриз.

8. Продовжують дію косметичних процедур для волосся, таких, як кератинове випрямлення та ботокс, забезпечуючи тривалий ефект.


Використовуючи такі засоби, ви зможете насолоджуватися здоровим, гладеньким та красивим волоссям, не потребуючи додаткових засобів.

Зменшення ризику виникнення подразнень та алергічних реакцій на шкірі голови

Обирайте шампуні без агресивних хімікатів, що містять м’які поверхнево-активні речовини, такі, як кокоамідопропілбетаїн, які допомагають зберегти природний баланс шкіри голови і волосся. У складі безсульфатних шампунів можуть бути природні масла та екстракти, що сприяють зволоженню і насиченню волосся корисними мікроелементами.


Як обрати правильний безсульфатний шампунь

На ринку України сьогодні представлено багато шампунів, які виробники позиціонують, як натуральні. Як вибрати безсульфатні продукти для догляду за волоссям?


1. Прочитайте склад шампуню. Шампунь без сульфатів не містить консервантів і парабенів. Він насичений вітамінами, мінеральними комплексами та може містити натуральні масла, рослинні екстракти, морські водорості та інші природні інгредієнти.


2. Вплив сульфатів на волосся. Вони порушують захисний бар’єр шкіри голови, можуть спричинити випадіння волосся, алергічні реакції та швидке забруднення волосся. Відсутність сульфатів можна перевірити після використання шампуню. Сульфатні засоби гарно піняться і швидко очищають волосся від жиру, але водночас вони сушать шкіру голови, що може негативно вплинути на стан волосся.


3. Хороший безсульфатний шампунь не утворює густу піну на голові. Він може вимагати більше засобу для ретельного промивання пасм, але при цьому збереже здоров’я волосся. Так що вибирайте, що вам важливіше — гарна піна чи здорові волосся.


Під час вибору безсульфатного шампуню слід звернути увагу на термін придатності, що безпосередньо залежить від складу продукту. Відсутність консервантів та штучних компонентів істотно скорочує строк придатності косметики. Якщо на етикетці вказано, що засіб можна зберігати впродовж кількох років, подумайте, чи відповідають ці дані безсульфатному складу продукту. Проте серед справжніх безсульфатних засобів можна знайти косметику різної якості. Деякі шампуні відмінно справляються із завданням і якісно очищають волосся. Інші, навпаки, залишають відчуття брудного волосся або погано видаляють жир і забруднення. Крім того, багато безсульфатних шампунів, як уже зазначалося, можна назвати багатофункціональними — вони не лише «митимуть голову», а й поліпшуватимуть стан волосся, допомагатимуть розв’язувати дерматологічні проблеми шкіри голови, прискорюватимуть зріст локонів, збільшуватимуть їх об’єм, надаватимуть блиску й розгладжуватимуть непокірні кучеряшки.


Уникнути помилок і придбати якісний засіб для миття волосся можна, якщо віддасте перевагу продукції відомих брендів, які вже зарекомендували себе й отримали відгуки від покупців. Вивчіть опис продуктів, знайдіть на форумах відгуки людей, які використовували шампунь цієї марки. Така косметика може коштувати трохи більше, ніж продукція невідомого виробника. 


Як використовувати безсульфатний шампунь

Основні правила:


1. Не змивайте шампунь упродовж 1–2 хвилин. Шампунь птрібно спінити й обов’язково залишити на волоссі 1–2 хвилини, оскільки його очищуючі компоненти діють повільніше й ніжніше, ніж у сульфатного шампуню. Якщо ви змиєте його одразу, то вони просто не встигнуть видалити всі забруднення, і волосся залишиться забрудненим.


2. Мийте голову двічі. Ми вже зазначили, що безсульфатний шампунь не видаляє забруднення так само ефективно, як його сульфатний аналог. Тому, навіть якщо ви не використовували засоби для укладання, ми все одно радимо використовувати шампунь двічі. Це допоможе уникнути накопичення жиру й силікону на волоссі.


3. Чергуйте використання сульфатних та безсульфатних засобів. Постійне використання сульфатного шампуню, може призвести до багатьох проблем. Проте, як ми вже встановили, при використання лише безсульфатних засобів, існує ризик недостатнього очищення волосся. Тому, для збалансованої чистоти та краси, радимо використовувати їх по черзі. Наприклад, якщо ви використовували багато засобів для укладки, то краще взяти сульфатний шампунь, який докладно вимиє їх із волосся. Якщо ви відчуваєте сухість і свербіж шкіри голови, то віддайте перевагу безсульфатному засобу. Можна також чергувати їх прямо під час миття голови: спочатку помийте голову сульфатним шампунем для глибокого очищення, а потім — безсульфатним для більш ніжного догляду за волоссям.


Міфи та реальність. Наведення конкретних фактів та наукових відомостей

Сульфати в шампунях — чому ми почали їх уникати?


Колись сульфати, нарівні з іншими популярними хімічними сполуками, потрапили під лупу вчених, які досліджують канцерогенність (здатність спричинювати розвиток деяких злоякісних утворень). Це сталося ще в далекі дев’яності роки.


Відтоді жодне авторитетне дослідження не підтвердило, що поширені хімічні сполуки, які використовуються в косметиці, можуть бути небезпечними.


Проте до сьогодні багато людей зі страхом ставляться до сульфатів, силіконів, консервантів і парабенів. 

Отже, чи можна сказати, що сульфати безпечні?


Так, саме так. Сульфати в шампунях не лише безпечні, але й абсолютно необхідні в деяких випадках. Головне завдання цього типу хімічних сполук — глибоке очищення.


Сульфатам просто немає рівних за здатністю до очищення. При контакті з водою вони утворюють густу піну, легко розщеплюють жири й видаляють навіть глибокі забруднення з волосся.



Глибоке і якісне очищення корисно для всіх типів волосся, але з різною періодичністю.

Власниці жирної шкіри голови можуть використовувати сульфатні шампуні регулярно, тоді як тим, у кого шкіра голови чутлива й суха, варто включити більш ніжний очищувальний засіб.


Крім того, сульфатні шампуні не підходять тим, хто недавно зробив кератинове випрямлення: формули на основі сульфатів можуть вимивати з волосся кольорові пігменти або видаляти спеціально нанесені покриття.


Ще одна ситуація, у якій безсульфатний шампунь буде корисним — сильна пошкодженість волосся. Якщо ваше волосся сухе й ламке від природи або після травматичних б’юті-процедур, то такий засіб дозволить забезпечити більш ніжне й делікатне очищення.


Підсумок переваг та важливості безсульфатних шампунів у режимі догляду за волоссям

Шкіра голови потребує делікатного догляду, тому безсульфатні шампуні варто включити у свій щоденний догляд. Перед миттям волосся важливо проводити процедури пілінгу, щоби пом’якшити верхній шар шкіри. Використання ніжних засобів для догляду зміцнить волосяні цибулини, надасть блиск, насичить вітамінами та покращить стан волосся. Безсульфатні засоби гігієни — справжній порятунок для пошкодженого і травмованого волосся.



Вказівка на використану літературу та джерела інформації!



https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/what-happens-if-you-dont-wash-your-hair

https://www.webmd.com/beauty/what-is-dry-shampoo

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8138261/

https://www.unilever.com/news/news-search/2023/clear-from-antidandruff-shampoo-brand-to-scalp-care-expert/

https://www.mindbodygreen.com/articles/switching-to-sulfate-free-shampoo-expect-these-changes